مرحله اصلی در هرس درختان میوه

۳ مرحله اصلی در هرس درختان میوه

هرس درختان با توجه به نوع درخت و سن سال آن به روش های مختلفی انجام می شود در این مقاله قصد داریم شما را با همه روش های هرس درختان میوه از نهال تا درختان بزرگ آشنا نماییم.البته به غیر از انواع روش های هرس زمان مناسب انجام آن نیز بسیار مهم است.که متعارف ترین آن هرس اواخر زمستانه و هرس تابستانه می باشد.هرس پاییزه برای مناطق سرد سیر مناسب نمی باشد.اگر نحوه و زمان انجام هرس نامناسب باشد به درختان خود آسیب جدی وارد خواهید نمود.از این رو حتما از هرس کاران ماهر و باتجربه استفاده نمایید.و یا اصلا به درخت دست نزنید.در خصوص بهترین زمان هرس کاری قبلا در مقاله ای توضیح داده ایم.

 

 

انواع روش های هرس درختان:

متاسفانه برخی از باغداران هنوز به روش سنتی به جای هرس درختان اقدام به شاخه بری می کنند و زمانی که از چرایی آن سوال پرسیده می شود گفته می شود که رشد بهتری خواهد داشت و درخت بالاتر برود.در حالی که ما در درختان میوه به دنبال رشد رویشی نخواهیم بود بلکه رشد زایشی برای ما محصول بیشتری خواهد داشت که بیشتر در شاخ های که موازی با سطح زمین هستند رخ خواهد داد.و هرس اصولی این است که شاخه های وسط را خلوت کرده و یک رهبر در وسط داشته باشیم و اجازه دهیم درخت حالت چتری داشته باشد و جلوی رشد و ارتفاع گرفتن بی مورد آن را بگیریم.

درست است که هرس انواع روش های مختلفی دارد اما نگران نباشید.ما می خواهیم آن را در ۳ مرحله برای شما توضیح دهیم شاید به شما گفته شود که هر درخت میوه هرس مختص به خود را دارد.این مطالب تا حدودی صحیح می باشد.اما این فرایند سه مرحله ای در اکثر درختان میوه جوابگو خواهد بود.

 

 

۳ مرحله اصلی هرسکاری:

مرحله اول:پاک سازی

 مرحله اصلی در هرس درختان میوه

ابتدا با هرس شاخ های مرده و مریض و بیمار و یا شکسته شروع کنید.یکی از بهترین روش های برای شناسایی شاخه های مریض و بیمار در تابستان است که می توانید آنها را بارنگ علامت گذاری کنید تا مبادا در زمستان اشتباها شاخ های بارده و سالم را هرس نمایید.

در این مرحله جوانهای مستقیم به سمت بالا که روی برخی از شاخ های اصلی رشد کرده اند را نیز حذف نمایید.این شاخ های هیچ باردهی به شما نمی دهد.و پا جوش ها که در پایین درخت و یا بر روی تن قرار دارند را نیز هرس کنید این شاخ های نیز بی فایده هستند و فقط انرژی درخت را می مکد.

 

 مرحله دوم:خلوت کردن

 مرحله اصلی در هرس درختان میوه

در این مرحله هدف ما از خلوت کردن وسط درخت و بین شاخ ها برای عبور بیشتر نور و هوا از داخل درخت است که باعث افزایش باردهی محصول خواهد شد.

  • ابتدا شاخ های که به سمت پایین و یا به سمت مرکز درخت رشد کرده اند را حذف کنید
  • سپس شاخ های که بر روی هم سایش دارند و بر هم فشار می اورند را نیز هرس کنید زیرا بر اثر سایش و خراشیدگی باعث ایجاد راه نفوذ بیماری و آفات به سطح زیرین پوست درخت خواهد شد.
  • سپس کمی عقب تر بروید و درخت را به خوبی مشاهد کنید آیا شاخ های می بینید که از یک شعبه با هم در حال رقابت هستند را نیز باید بریده شود.
  • شاخ های بر روی یک شاخه  انشعاب دارند به موازات هم رشد کرده اند را نیز حذف نمایید.

 

مرحله سوم:برگشت به عقب

در دو مرحله قبل بیشتر به خلوت کردن وسط درخت و پایین آن پرداختیم در این مرحله که ساده ترین مرحله است شما اساسا درخت را کوتاه می کنید.درست است که شاخ های درخت شما رشد کرده و شما خوشحال هستید اما هدف ما از درخت میوه تولید چوب نیست هدف برداشت محصول بهتر است.ایده این است که اصولا شما شاخ های بلند بیرونی را کوتاه کنید تا شاخ های کوتاه ضخیم تر و قوی تر شوند.شاخ های بلند و با ضخامت کم اگر بار هم بدهند ممکن است زیر با شکسته شوند و محصول خوبی به ما ندهد.

در واقع ما می خواهیم به جای یک درخت بلند یک درخت کوتاه و پر محصول داشته باشیم.کوتاه بودن درختان در زمان برداشت یک مزیت محسوب می شود.یادم هست که در سالهای گذشته پدر بزرگ های ما فکر می کردند که هر چقدر درخت گردو بزرگ تر و بلند تری داشته باشند بسیار خوب است.اما اولین مشکل این بود که گردوی این درخت بلند را چطور برداشت کنیم.و این نوع درختها بیشتر برای سایه اندازی خوب بودند تا به عنوان یک درخت میوه زیرا بیشتر توان درخت صرف برگ و شاخه شده بود تا میوه.

برگشت به عقب یعنی قطع کردن ۲۰ آلی ۳۰ درصد رشد سال گذشته می باشد.این برای همه شاخ های محسوب می شود.اما نقطه برش نیز مهم است.شما باید هر شاخه  کمی را بالاتر از جوانه برش دهید.سعی نمایید که جهت رشد سال آینده درخت را مشخص نمایید.مثلا اگر جوانه ای به سمت راست وجود دارد شما یک جوانه به سمت چپ را نیز داشته باشد.

 

نتیجه نهایی کار:

نیجه نهایی این است که ما برازایش بردهی درختان میوه ۲ هدف اصلی را باید مد نظر داشته باشیم.اول آنکه فرم و شکل دهی درختان و دوم کنترل اندازه و ارتفاع درخت خواهد بود.و تمام برش ها ما باید با این دو هدف نزدیک باشد.غالبا دیده شده که فرم دهی به درخت داده شده اما همچنان ارتفاع آن بلند تر و به سمت بالا می باشد.حتما سعی نمایید حتما توازن در شاخ ها در دو طرف حذف شود.و هرس شما یک طرفه نباشد

 

چند توصیه مهم در هرس درختان:

  • حتما حتما ابزار هرس را قبل از شروع هرسکاری و نیز پس انجام هرس هر درخت حتما با بردو و یا آب وایتکس ۱۰% به صورت محلول پاشی بر روی ابزار آن را ضد غفونی کنید.
  • بهترین زمان هرس را برای درختان انتخاب نمایید. قطعا پاییز و اوایل زمستان برای هرس اصلا مناسب نیست.
  • پس از  اتمان هرس شاخ های بریده شده را بیرون باغ ببرید.
  • بعد از انجام هرس حتما بردو را محلول پاشی نمایید.
  • از افراد ماهر استفاده نمایید شاخه بری با هرس تفاوت دارد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان برای هرسکاری

۵ عامل ریزش گل و میوه:

بهترین زمان مصرف فروت ست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *