مزیت مصرف گوگرد به جای سموم در کشاورزی

۴ مزیت مصرف گوگرد به جای سموم در کشاورزی

مزیت مصرف گوگرد به جای سموم برای مقابله با برخی از آفات چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته است و نتایج امیدوار کننده ای را شاهد بوده ایم.یک از اقداماتی که برای تولید محصولات ارگانیک و سالم مورد نیاز است کاهش مصرف سموم در کشاورزی می باشد.مطالعات و بررسی ها نشان داده که استفاده بی رویه از سموم کشاورزی شیمیایی نه تنها باعث کاهش آفات و بیماری ها نشده است بلکه موجب مقاوم تر و حتی افزایش جمعیت آنها در سال های بعد نیز گردیده است و گویا فقط بر روی ضعیف شدن درختان و آلودگی خاک اثر داشته است.امروز قصد داریم در خصوص مزیت های مصرف گوگرد و جایگزین کردن آن به جای سم مطالبی را اشتراک بگذاریم.

 

تفاوت عملکردی گوگرد با سم برای دفع آفات:

عمده تفاوت گوگرد در مقابل سموم شیمیایی این است که گوگرد به روش فیزیکی عمل می کند نه به روش شیمیایی که به همین خاطر بسیار موثر تر خواهد بود.گوگرد علاوه بر دفع آفات در صورت پاشش بر روی حشرات با وارد شدن به داخل بدن حشره باعث مختل شدن سیستم تولید مثل آن شده که در سال بعد کاهش جمعیت آفات را خواهیم داشت.و به همین دلیل در بسیار از قارچ کش ها از گوگرد نیز استفاده می کنند.البته درست است که سم به صورت آنی عمل می کند اما پس از مصرف  گوگرد برای ۲ الی ۳ سال پیاپی شما دیگر مشکل خسارت ناشی از آفت را نخواهید داشت.

مصرف گوگرد برای مقابله با دفع آفات و بیماری قارچی باید قبل از ورود آن به باغ و یا مزرعه شما حداقل یک مرحله انجام شود. زیرا پیشگیری بهتر از درمان است.

 

۴مزیت مصرف گوگرد به جای سموم:

 مزیت مصرف گوگرد به جای سموم در کشاورزی

گوگرد را می توان هم یک دفع آفات سیستمیک و هم غیر سیستمیک زیرا مایع آن می تواند به خوبی از طریق برگ و ساقه و ریشه جذب شود و در شیرابه قرار گیرد.و هم نوع پودری روی برگ ها می ماند.آن نکته که لازم است مورد توجه قرار دهیم این است که نحوه انجام محلول پاشی و استفاده از گوگرد مناسب برای کشاورزی در اینکار بسیار کمک کننده خواهد بود.شما مجاز به استفاده از هر نوع گوگرد برای کشاورزی نمی باشید.مزیت مصرف گوگرد به جای سموم عبارتند از:

  • گوگرد یک عنصر غذایی است نه تنها باعث تضعیف درخت و گیاه نمی شود بلکه تقویت و افزایش عملکرد درخت را نیز به همراه خواهد داشت.
  • با مصرف این عنصر غذایی کاهش سمیت در خاک و درختان را خواهید داشت و هیچ گونه آلودگی در خاک و آبهای زیر زمینی و گیاهان به وجود نمی آید.
  • قیمت آن در برابر قیمت سموم بسیار کمتر می باشد.
  • زمانی که شما از گوگرد استفاده می کنید همزمان از حشرات مفید مانند بال توری ها،کفشدوزک ها،ماتیس ها و زنبور های عسل …. در باغ خواهید داشت و هیچ آسیبی به این حشرات نمی زند.این حشرات به طور طبیعی با برخی از آفات مقابله می کنند.در حالی که سم همه آنها را نابود می کند.
  • به دلیل مصرف سم در خاک باکتری های مفید و میکرو ارکانیسم داخل آن که وظیفه اصلی تجزیه مواد غذایی را دارند نیز از بین خواهد رفت.و بعد از چند سال عدم عمل آوری و حاصل خیز خود را از دست می دهد.در حالی که گوگرد این گونه نمی باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

قیمت کود آلی کامل بایوجمی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما