4 مزیت گوگرد مایع آلی سه کاره و در آب استارت

۴ مزیت گوگرد مایع آلی سه کاره و در آب استارت

 گوگرد مایع آلی سه کاره در آب استارت باعث افزایش احتمال جذب عناصر غذایی و تقویت درختان و افزایش بهبود فعالیت صحیح آنها خواهد شد.و این دقیقا همان چیزی است که در زمان بیدار شدن درختان به آن نیاز دارند. در واقع یکی از بهترین زمانهای کود دهی و تغذیه همین زمان می باشد.زیرا درخت تازه  از خواب بیدار شده است  و بسیار حساس می باشد و ریشه تحرک و قدرت چندانی فعلا ندارد پس لازم است که در این مرحله حتما درخت را تقویت کرد که یکی از بهترین عناصری که می تواند درخت را تقویت نمایید گوگرد مایع آلی سه کاره می باشد.این نوع گوگرد با دارا بودن عناصر غذایی مانند پتاسیم و فسفر عملکرد متفاوتی از سایر گوگردهای مایع معمولی خواهد داشت.در ادامه از تاثیرات چند گانه آن مطالبی را بیان خواهیم کرد.

 

 

 معرفی گوگرد مایع آلی سه کاره:

گوگرد مایع آلی نوعی از گوگرد به فرم سولفات می باشد که برای جذب ریشه کاملا آماده و فرآوری شده است.ترکیبات آن شامل گوگرد مایع ۲۰%، نیتروژن ۱۵%،کربن ۶% و پتاسیم و فسفر به میزان ۲% می باشد.البته ریز مغذی های مانند آهن،منگنز،منیزیم نیزدر ترکیب آن قرار دارد.این ترکیب در عملکرد بهتر آن بسیار کمک کننده خواهد بود.برخی از ویژگی های ساختاری این گوگرد عبارتند از:

  • قابلیت حلالیت ۱۰۰% داخل آب به راحتی و بدون نیاز به همزن یا ماده اضافی
  • قابلیت جذب بسیار بالا به دلیل فرم مناسب برای تغذیه گیاه و بدون نیاز به مواد خاصی
  • پخش شوندگی یکسان در زمان محلول پاشی بر روی برگ
  • تاثیر گذاری سریع و آنی به دلیل ارزش غذایی بالا
  • حفظ تعادل غذایی خاک به دلیل توازن در میزان درصد عناصر غذایی

یکی از عوامل ریزش گل و میوه در درختان استفاده بیش از یک عنصر غذایی می باشد که باعث بر هم زدن تعادل غذایی در خاک خواهد شد.

 

اهمیت گوگرد مایع آلی در آب استارت:

4 مزیت گوگرد مایع آلی سه کاره و در آب استارت

آب استارت اولین آبیاری پس از بیدار شدن درختان در اسفند ماه می باشد.چند دلیل برای استفاده از گوگرد مایع آلی سه کاره در آب استارت وجود دارد که با هم آنها را بررسی خواهیم کرد.

  • اولین دلیل این است که درخت پس از بیدار شدن بسیار حساس است و در اواخر اسفند و بهار احتمال نوسانات دمایی بسیار بالاست که می تواند به درخت و نهال ما آسیب بزند و باعث ریزش گل و سرمازدگی شود.گوگرد مایع آلی با فعال سازی آنزیم های تولید پروتئین در درختان و گیاهان  باعث افزایش تقویت درختان در برابر تنش های دمایی و سرمایی خواهد شد.
  • بسیار توصیه شده که در آب استارت عناصر غذایی مانند بور،روی،کلسیم،فسفر و پتاسیم استفاده شود تا درخت بتواند نیروی خود را به سرعت بازیابی نماید.اما مشکل اینجاست که با فرض بالا بودن کیفیت این کودها باز هم احتمال عدم جذب آنها همچنان وجود دارد.و آن هم به دلیل ph بالا و یا شوری خاک خواهد بود.که گوگرد می تواند با کاهش آهک و ph بالا میزان جذب عناصر غذایی را برای ریشه افزایش دهد.
  • با گرم شدن هوا و فعالیت مجدد ریشه برخی آفات و تخم حشرات در خاک نیز بیدار شده و فعال می شوند. که عموما از ریشه تغذیه می کنند.با مصرف گوگرد مایع آلی سه کاره این آفات دفع خواهند شد.
  • به دلیل نتیروژن آلی که در آن وجود دارد باعث افزایش رشد سطح برگ و در نهایت فتوسنتز بهتر و انتقال بهتر مواد غذایی از ریشه به میوه خواهد شد.در بسیاری از موارد به دلیل عدم عملکرد صحیح درخت ما شاهد عدم رشد خوب محصول هستیم.
  • ماده آلی که در گوگرد آلی وجود دارد موجب فعال سازی و تقویت میکرو ارگانیسم و حاصل خیزی خاک خواهد شد.

آیا می دانید که:

استفاده از گوگردهای پتروشیمی و پالایشگاهی به دلیل نوع ساختار و فرم نامناسب داخل خاک قابلیت تجزیه و اکسید شدن را ندارد و برای کشاورزی مناسب نیستند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد آلی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *