اقدام که قبل گل دهی درختان باید انجام دهیم؟

۵ اقدام که قبل گل دهی درختان باید انجام دهیم؟

گل دهی درختان یکی از مراحل بسیار حساس برای کشاورزان می باشد.به طوری که با مشاهده افزایش گل دهی درختان نوید یک فصل کشاورزی خوب به ما داده خواهد شد.برای افزایش گل دهی درختان و حفظ آنها و کاهش ریزش قطعا نیاز است که ما اقداماتی را انجام دهیم.برخی از کشاورزان از اینکه درختان آنها تعداد گل خوبی نداشته و یا در ادامه فصل بسیاری از آنها ریزش داشته است شاکی هستند اما زمانی که در مورد اقدامات انجام شده قبل از گل دهی درختان سوال پرسیده می شود متوجه خواهیم شد که هیچ اقدام خاص و مفیدی صورت نگرفته است.

 

درختان بر اساس سیستم پاداش کار می کنند.اولین سوال مهم این است که شما چه چیزی به درختان خود داده اید که انتظار یک فصل پر بار را دارید؟

 

۵ اقدام برای افزایش گل دهی درختان:

شاید یکی از مهمترین زمانهای که برای درختان ما بسیار تعیین کننده است در اسفند ماه و قبل از گل دهی خواهد بود.شاید اگر بخواهیم اهمیت آن را از نظر وعده غذایی این زمان را مورد بررسی قرار دهیم همانند وعده صبحانه برای بدن انسان می باشد که عملکرد آن را در طول روز افزایش خواهد داد.اگر می خواهید که درختان شما گل دهی خوب داشته و محصول بیشتری را نیز برداشت نمایید لازم است که چند اقدام را حتما قبل از گل دهی انجام دهیم.زمان و انجام به موقع آن در تاثیر گذاری و نتیجه مطلوب بسیار موثر خواهد بود.در اینجا فقط به آنها اشاره و یاد آوری خواهیم کرد.

 

محلول پاشی فروت سـت:

اولین اقدام موثر برای افزایش گل دهی درختان محلول پاشی فروت ست می باشد.فروت ست برای افزایش تلقیح گل و کاهش ریزش و گرده افشانی بهتر موثر است.بنابراین حتما قبل از گل دهی درختان و در زمان تورم جوانه ها باید محلول پاشی آن بر روی درختان انجام شود.از ترکیب کردن فروت ست با سموم و روغن ولک جدا خودداری نمایید.البته محلول پاشی فروت ست فقط به اسفند ماه منتهی نمی باشد که در قبلا در مقاله نحوه و میزان مصرف فروت ست توضیح داده ایم.

 

غنی سازی آب استارت:

حتما سعی نمایید که در اب استارت یا همان اولین آبیاری قبل از بیدار شدن درختان در اسفند ماه حتما عناصر غذایی مانند کلسیم، هیومیک اسید و عناصر مثل بر و روی و گوگرد آلی را استفاده نمایید.کلسیم را به صورت جداگانه مصرف نمایید وبا عناصر دیگر ترکیب نکنید.برای افزایش گل دهی حتما لازم است که درخت را تقویت نمایید.تا بتوانید استرس آن کاهش دهید.زیرا درخت تازه بیدار شده است و تا زمانی که بتواند توان خود را باز یابی نمایید و فعالیت خود را مجدد شروع کند کمی زمان بر خواهد بود.بنابر این نیاز است که شما آن عناصر را در دسترس ریشه قرار دهید.

 

استفاده از کود های دامی به تنهایی نمی تواند در چالکود موثر باشد.پس به آن اتکا نکنید و انتظارات شگفت انگیزی را نیز نداشته باشید.

 

هرس کاری درختان:

هرس کاری باعث مدیریت بهتر مواد غذایی درخت به سمت شاخه های بارده و دانه های ما  خواهد شد.بهترین زمان و نحوه هرس کاری اصولی می تواند به افزایش باردهی شما کمک بسیار نمایید که حتما این کار باید قبل از گل دهی و نزدیک بیدار شدن درختان انجام شود.

 

محلول پاشی بردو :

محلول پاشی بردو هم در پاییز و هم در زمستان و قبل از گل دهی برای مقابله با بیماری های قارچی بسیار مناسب خواهد بود.برای محلول پاشی بردو باید توجه داشته باسید که حتما درختان شما شسته شود و حداقل تا ۴۸ ساعت بارندگی نداشته باشید.

 

سم پاشی زمستانه:

سم پاشی با روغن ولک که همه به صورت تقلید از یکدیگر آن را انجام می دهند فقط در یک زمان می تواند مفید و موثر باشد.در صورتی که شما آفت و یا بیماری دارید.باید سم پاشی زمستانه انجام دهید در غیر این صورت لزومی بر انجام آن نمی باشد.قطعا می دانیم که سم پاشی زمستانه در قبل از گل دهی درختان باید انجام شود.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردن پوست میوه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما