5 تاثیر مهم گوگرد مایع برای کلزا | پرسان کود

۵ تاثیر مهم گوگرد مایع برای کلزا | پرسان کود

گوگرد مایع برای کلزا به عنوان یک کود پایه محسوب می شود.و سومین عنصر مهم غذایی برای کلزا به شما می رود. البته نیاز گیاه کلزا به عناصر دیگری مانند پتاسیم،فسفر،کلسیم، و ریز مغذی ها مانند آهن،روی،مس،منگنز نیز می باشد.اما تحقیقات مشخص کرده است که نیاز کلزا به گوگرد بیشتر از این عناصر خواهد بود.اگر می خواهید افزایش تناژ در هکتار داشته باشید در کنار این عناصر حتما از گوگرد برای کلزا نیز استفاده نمایید.این کار باعث می شود که افزایش بهره بری عناصر دیگر را افزایش دهید. امروز در خصوص تاثیرات چند گانه گوگرد برای محصول کلزا مطالبی را بیان خواهیم کرد.

 

تاثیر گوگرد در گیاه کلزا:

گوگرد مایع برای گلزا می تواند عامل افزایش عملکرد و کیفیت محصول ما باشد. به طوری که کمبود گوگرد باعث کاهش رشد زایشی در کلزا خواهد شد. و اگر این کمبود ادامه پیدا کند منجر به عقیم شدن خورجین های کلزا خواهد شد. می توان این گونه نتیجه گرفت که گوگرد در تعداد خورجین در هر گیاه و تعداد دانه های هر خورجین و وزن دانه ها و درصد روغن دانه کلزا تاثیر دارد.نقش گوگرد می تواند به عنوان یک عامل اصلی و یا یک مکمل باشد. برخی از تاثیرات دیگر گوگرد را بیان می کنیم.

  • گوگرد باعث افزایش تولید پروتئین در گیاه خواهد شد. که این پروتئین در دانه ها ذخیره شده و باعث افزایش کیفیت و چرب تر شدن دانه های روغنی می شود.
  • گوگرد به دلیل تاثیرات شیمیایی در خاک باعث کاهش املاح مضر خاک مانند آهک و ph شوری و قلیایی خاک می شود که کاهش میزان درصد این عناصر در خاک افزایش جذب عناصر مانند فسفر آهن و روی، مس، منگنز  می شود. در اصل نقش یک اصلاح کننده را ایفا می نماید.
  • گوگرد برای دفع حشراتی مانند شته مومی کلزا، سوسک گرده خوار، زنبور برگ خوار و کنه ها و سن ها  در مزرعه شما بهترین گزینه می باشد. همچنین برای کنترل بیماری های قارچی می توان استفاده نمود.
  • با افزایش پروتئین در گیاهان عملکرد و سیستم گیاه به خوبی کار خواهد کرد و تغذیه به خوبی انجام خواهد گرفت. این باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر کم آبی و سرما خواهد شد.

تاثیرات گوگرد به عنوان یک ماده غذایی پایه و مقابله طبیعی با آفات و تقویت گیاه و افزایش باردهی و تقویت کودهای زیستی در خاک مهمترین تاثیرات گوگرد برای کلزا می باشد.

طریقه مصرف گوگرد برای کلزا:

میزان مصرف گوگرد مایع برای کلزا به روش آبیاری برای هر هکتار کلزا ۲۰ لیتر در نظر می گیرند.و بهترین زمان مصرف آن نیز کلزا در زمان چند برگی شدن و قبل از گلدهی می باشد. برای دفع افات به روش محلول پاشی ۵ لیتر در هر هکتار مناسب می باشد.برای دفع آفات ما باید قبل از ورود آفات به مزرعه اقدام به محلول پاشی کنیم.که یک اقدام پیش گیرانه می باشد. برای محلول پاشی نیز می توانید ۲ الی ۳ نوبت در طول فرایند رشد تا قبل از برداشت انجام شود.

 

بهترین گوگرد برای کلزا:

گوگرد مایع برای کلزا به دلیل استفاده آسان نسبت به پودری بیشتر مصرف می شود. بهترین نوع گوگرد برای کلزا گوگرد مایع آلی راسکود می باشد.زیرا قابلیت جذب بالا دارد و گیاه با راحتی آن را مصرف می کند و همچنین مواد آلی و ریز مغذی های که در ترکیب آن قرار دارد. باعث افزایش عملکرد گوگرد خواهد شد. کما اینکه خود مواد آلی نیز در خاک موجب حاصل خیزی می شوند.کوگرد مایع آلی راسکود یک گوگرد تصفیه شده و کاملا ارگانیک می باشد. و هیچ گونه عوارضی برای زمین و گیاه ایجاد نخواهد کرد.

آیا می دانید که:

یکی از عناصری که در افزایش ریشه زایی محصولات زراعی مانند کلزا تاثیر گذار است اسید هیومیک می باشد.افزایش ریشه زایی موجب جذب بیشتر مواد غذایی و تقویت گیاه و افزایش برداشت خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

 

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما