5 خاصیت گوگرد مایع برای کدو

۵ خاصیت گوگرد مایع برای کدو

گوگرد مایع برای کدو می تواند مزایایی مختلفی برای شما داشته باشد.اگر بخواهیم تاثیرات گوگرد مایع برای کدو را به صورت خلاصه بیان کنیم در سه بخش مهم را در بر می گیرد. اصلاح خاک و دفع آفات و تقویت گیاه و افزایش باردهی سه بخش متاثر از مصرف گوگرد آلی خواهد بود.گوگرد هم یک عنصر غذایی و هم یک آفت کش و هم یک اصلاح کننده خاک است و تفاوتی نمی کند که شما چه نوع کدوی کاشته اید کدوی حلوایی یا آجیلی و یا کدو سبز این تاثیرات برای هر سه نوع شامل می شود.اگر شما هم جزو ان دسته از کشاورزان هستید که خاک مناسب و یا آفات و یا عدم باردهی مناسب دارید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ترکیبات گوگرد مایع آلی:

گوگردهای مختلفی در بازار وجود دارد اما همه آنها برای کشاورزی قابل مصرف نمی باشند.بهترین گوگرد برای کشاورزی را حتما مطالعه نمایید تا در انتخاب گوگرد مناسب دچار مشکل نشوید.ترکیبات گوگرد آلی عبارتند از نیتروژن آلی ۱۵%،کربن آلی ۶%،گوگرد آلی۲۰%،فسفر و پتاسیم ۲%و ریز مغذی های ۰٫۰۴% می باشد.همچنین ساختار و نوع گوگرد آن دارای کمترین املاح و ناخالصی می باشد.برخی از ویژگی های ساختاری آن عبارتند از

 • قابلیت حل شدن ۱۰۰ % با آب و واکنش نشان دادن با بی کربنات آب
 • به راحتی و بدون نیاز با هیچ ماده یا وسیله مانند همزن به خوبی با آب ترکیب شده و ته نشین نمی شود و در محلول پاشی به صورت یکنواخت بر روی سطح برگ پاشیده می شود.
 • به دلیل نوع فرم گوگرد که سولفاته SO4 است به خوبی و راحتی جذب ریشه می شود.
 • به دلیل سرعت جذب بالا تاثیر پذیری خوبی دارد.
 • به دلیل ارزش غذایی بالا عملکرد متفاوتی نسبت به گوگردهای تک عنصری دارد.

 

تاثیرات گوگرد مایع آلی:

5 خاصیت گوگرد مایع برای کدو

گوگرد مایع آلی به دلیل ساختار و فرم مناسب برای کشاورزی در سه بخش کارآیی مناسبی خواهد داشت.به نحوی که این گونه به نظر می رسد که نیاز محصول شما به گوگرد آلی بیش از هر عنصر دیگری خواهد بود مصرف گوگرد مایع برای کدو را به دلایل زیر توصیه می شود

 • گوگرد باعث تحریک آنزیم های تولید پروتئین در گیاه خواهد شد.بخشی از این پروتئین غذایی اصلی گیاه است که باعث افزایش عملکرد و تقویت گیاه در برابر بیماری ها و آفات می باشد.
 • اصلاح ساختار شیمیایی خاک که شامل کاهش شوری و کاهش ph  و یا آهک بالا می باشد.این دو عامل در خاک ها باعث می شود که عناصر غذایی مانند فسفر،کلسیم و ریز مغذی های مثل آهن،روی،منگنز،منیزیم…. به خوبی جذب ریشه نشوند.
 • دفع آفات خاکزی و هوازی و کنترل بیماری های قارچی و مبازره با آفات
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی مثل سرما و گرما و کم آبی
 • به دلیل وجود ماده آلی باعث افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک خواهد شد.کار اصلی میکرو ارگانیسم خاک اکسید کردن عناصر غذایی برای جذب بهتر توسط ریشه است.
 • کاهش سمیت خاک به دلیل کاهش مصرف سموم

گوگرد مایع آلی بدون ایجاد صدمه به حشرات مفید و کفش دوزک ها در سه مرحله دفع و کنترل و مبارزه با آفات قابل مصرف می باشد.

 

طریقه مصرف گوگرد مایع برای کدو

گوگرد مایع برای کدو را می توان هم به صورت محلول پاشی و هم به روش آبیاری قطره ای و هم غرقابی مصرف نمود.میزان مصرف به روش آبیاری به ازای هر هکتار ۲۰ لیتر و برای محلول پاشی به نسبت ۵ در ۱۰۰۰ می باشد.(۵ لیتر گوگرد در ۱۰۰۰ لیتر آب) تعداد دفعات مصرف نیز ۳ مرحله باید در نظر گرفته شود.بهترین زمان برای مصرف ابتدای رشد و قبل از گل دهی و زمان تشکیل میوه می باشد البته در طی فرایند رشد گاها نیاز است که ما زودتر اقدام به کوددهی نماییم که با توجه به شرایط اعمال خواهیم کرد.

 

جهت خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اسید اصل از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما