5 خواص اسید هیومیک برای انگور

۵ خواص اسید هیومیک برای انگور

 اسید هیومیک برای انگور را حتما مخصوصاٌ برای نهال انگور استفاده کنید. البته اینکه اسید هومیک شما دارای چه کیفیت هست را کاری با آن نداریم. ما در خصوص مزیت های اسید هیومیک اصل صحبت می کنیم.با استفاده از اسید هیومیک شما توان و پتانسیل عناصر درون خاک را آزاد سازی می کنید و با این کار رشد حیرت آوری را در نهال و درخت انگور خواهید دید. اگر بخوام بهتر بگویم اسید هیومیک مانند یک عامل محرک عمل می کند.و به همین دلیل به  آن لقب جادوی سیاه را داده اند.

 

تاثیر اسید هیومیک برای انگور:

اسید هیومیک اصل با عملکرد های متعددی بهترین راه تامین مواد آلی یا همان هوموس در خاک می باشد.ماده اصلی اسید هیومیک از زغال قهوه ای به نام لئوناردیت است که به تامین پایدار هوموس و مواد آلی کمک خواهد کرد. ماده آلی و کربن مهمترین ترکیبات اسید هیومیک می باشند.در اینجا خیلی کوتاه به برخی از تاثیرات فوق العاده اشاره خواهیم کرد.

  • عامل محرک بسیار قوی برای رشد و باردهی محصول
  • افزایش عملکرد چند برابری و آزاد سازی عناصر غذایی
  • در دسترس قرار دادن عناصر برای ریشه  مخصوصا عتاصر فلزی
  • کمک به میکرو ارگانیسم و حاصل خیز نمودن خاک ها
  • افزایش میزان رطوبت در اطرف ریشه ها برای مناطق خشک و کم آب
  • افزایش ریشه زایی و حجیم نمودن ریشه
  • تقویت گیاه در برابر آفات
  • پوک کردن بافت خاک و تهویه بهتر آن  که باعث افزایش جذب اکسیژن خاک و نیتروژن و کود دهی و آب رسانی بهتر خواهد شد.

تاثیرات اسید زمانی برای شما پدیدار می شود که عناصر غذایی در خاک شما وجود داشته باشد.

 

طریقه و زمان مصرف اسید هیومیک برای انگور:

اسید هیومیک برای انگور را می توان هم در آبیاری و هم به صورت محلول پاشی مصرف کنید. که در دو روش دارای تاثیرات خوب خواهند بود اما بهترین عملکرد در روش آبیاری حاصل می شود زیرا بیشترین تاثیر آن در خاک انجام می شود. و محلول پاشی فقط برای تکمیل کاری مد نظر است.

میزان لازم اسید هیومیک برای انگور به ازای هر ۲۰۰ درخت ۱۵ الی ۲۰ لیتر و یا به ازای هر هکتار ۲۰ لیتر لازم می باشد. برای محلول پاشی به ازای هر هکتار ۵ لیتر کفایت می کند. بهترین زمان استفاده هیومیک برای انگور قبل از گل دهی و بعد از تشگیل میوه می باشد.محلول پاشی اسید هیومیک هم بر روی کیفیت میوه و بر عملکرد آن تاثیر گذار می باشد.از این روی می توان با برخی از عناصر غذایی ترکیب و مورد مصرف قرار داد.

آیا می دانید که:

یکی از راه های تامین مواد آلی برای خاک استفاده از کودهای کمپوست آلی برای انگور می باشد. که هم باعث باردهی بیشتر و هم حاصل خیزی خاک خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

گوگرد مایع سوسپانسیون چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما