مزیت اسید هیومیک برای پیاز

۵ مزیت اسید هیومیک برای پیاز

اسید هیومیک برای پیاز باعث می شود که پیازچه جوانه زنی و ریشه زایی خوبی را داشته باشد و هر چقدر ریشه زایی بهتر و جوانه زنی پر قدرتی داشته باشیم محصول بهتر و باکیفت تری خواهیم داشت.اسید هیومیک یکی از کودهای کاربردی و مهم برای محصولاتی مانند پیاز و سیر و غلات و کلا محصولاتی زراعی که به صورت بذر و یا پیازچه کاشته می شود.البته هر نوع اسید هیومیکی نیز قابل مصرف نمی باشد. اسید هیومیک اصل لئوناردی را تهیه نمایید. اسید هیومیک هم به صورت پودری و هم مایع می باشد. و یک کود مکمل و بسیار مفید برای حاصل خیزی خاک می باشد.

 

 اسید هیومیک چیست؟

اسید هیومیک یک ماده آلی می باشد که برای حاصل خیزی خاک بسیار مفید می باشد. به نحوی که حاصل خیز بودن یک خاک را با میزان مواد آلی آن در نظر می گیرند. هیومیک از زغال سنگ قهوه ای به نام (لئوناردیت) به دست می آید و دارای عناصری مانند (کربن،نیتروژن،فسفر، گوگرد، هیدروژن) می باشد.  هم به صورت مایع و هم پودری می باشد که نوع مایع آن کاربرد بیشتری دارد.به غیر از حاصل خیزی خاک یک محرک قوی برای آزاد سازی بهتر عناصر در خاک می باشد. این کود کاملا سازگار با زیست خاک می باشد و بر خلاف نامش که اسید هیومیک است هیچ گونه ضرری برای خاک ندارد.

 

مزیت اسید هیومیک برای پیاز:

تاثیرات اسید هیومیک برای خاک و محصولات کشاورزی بسیار می باشد.ما در اینجا به چند تا از مزیت های اسید هیومیک برای پیاز اشاره خواهیم کرد در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر حتما تاثیرات آن را مطالعه نمایید.

  1. اسید هیومیک یک عامل محرک برای جوانه زنی بذر و افزایش ریشه زنی پیاز در خاک می باشد.با افزایش ریشه مواد غذایی بیشتری نیز جذب خواهد شد.
  2. اگر خاک شما دارای عناصر غذایی باشد برای آزاد سازی آنها اسید هیومیک تاثیر زیادی دارد.و به نوعی به جذب بهتر عناصر کمک خواهد کرد
  3. اسید هیومیک با اثر کلاته کرد  یعنی عناصری را که برای ریشه قابل جذب نمی باشد را به نوعی برای ریشه قابل جذب می کند و در دسترس آن قرار می دهد.
  4. اسید هیومیک باعث نرم شدن بافت خاک می شود و این امر در واقع  هوا دهی بهتر خاک و دسترسی بیشتر ریشه به آب و مواد غذایی می گردد
  5. باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های سرمایی و گرمایی و بیماری های قارچی و برخی از آفات خواهد شد.

 

نحوه مصرف اسید هیومیک برای پیاز:

پس از خرید اسید هیومیک به صورت مایع به صورت آبیاری به راحتی با آب ترکیب خواهد شد. برای محصولات زراعی ۲۰ لیتر در هکتار و در زمان کاشت و  همچنین در طول زمان رشد ۳ الی ۴ نوبت نیاز است که استفاده شود.این بستگی به سفتی خاک شما دارد. حتما در کنار اسید هیومیک از کودهای دیگر نیز استفاده نمایید. زیرا هیچ وقت هیچ کودی به تنهایی جواب بگو همه نیاز ها نمی باشد. یکی از کودهای که در افزایش کیفیت مزه و طمع و بو و باردهی پیاز نیز بسیار مفید است و همچنین در دفع آفات و حشرات  و کنترل بیماری های قارچی از پیاز بسیار موثر است گوگرد مایع آلی برای پیاز  می باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

چرا کود آهن آلی کلاستری مصرف کنیم؟

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما