6 تاثیر خاص هیومیک اسید برای ذرت(زمان و طریقه مصرف)

۶ تاثیر خاص هیومیک اسید برای ذرت(زمان و طریقه مصرف)

هیومیک اسید برای ذرت ۳ تاثیر مهم و اساسی را خواهد داشت.البته این تاثیرات به صورت غیر مستقیم است زیرا هیومیک بیشترین تاثیر را بر روی خاک و عناصر غذایی داشته که در نهایت به افزایش جوانه زنی بهتر و ریشه زایی بذر و دانه بندی و افزایش توده خشک ساقه خواهد شد.هر چند ماده آلی که بر روی خاک و عناصر تاثیر دارد به تقویت و افزایش رشد و مقاومت گیاه نیز تاثیر خواهد داشت.انتخاب زمان مناسب و میزان مصرف صحیح هیومیک اسید در نتایج  بدست آمده بسیار دخیل می باشد.

 

کود برای افزایش باردهی ذرت:

برخی از محصولات به کمبود برخی از عناصر غذایی واکنش بیشتری نشان می دهند که این نشان دهنده اهمیت آن عنصر غذایی برای محصول می باشد.در کنار مصرف انواع کودهای باردهی و عناصر غذایی که برای ذرت استفاده می کنید ۲ کود در افزایش توان بازدهی کود تاثیر بیشتری را داشته است. گوگرد مایع آلی برای ذرت یکی از این عناصر است که به نسبت مواد غذایی دیگر بیشترین تاثیر را بر روی  کیفیت دانه و افزایش دانه بندی و برداشت محصول داشته است.

مزایایی هیومیک اسید برای ذرت:

6 تاثیر خاص هیومیک اسید برای ذرت(زمان و طریقه مصرف)

همان گونه که در بالا نیز اشاره شد تاثیر هیومیک اسید برای ذرت به صورت غیر مستقیم اعمال می شود.و بیشتر جهت فراهم نمودن بستر مناسب برای رشد و آزاد سازی بهتر عناصر غذایی درون خاک برای ریشه می باشد.استفاده مکرر از سم و کودهای شیمیایی باعث کاهش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک و از بین رفتن باکتری ها مفید شده است.که عملا می توان گفت خاک حاصل خیزی و یا همان توان عمل آوری خود را از دست داده است.اقلیم خشک و کم بارش نیز مزید بر علت شده است.با این شرایط قطعا مصرف هیومیک اسید بسیار کمک کننده خواهد بود و در بسیاری از موارد دوستان ابزار می دارند که با وجود مصرف کود اما تغییرات خاصی را شاهد نیستند.

مزیت های اسید هیومیک اهمیت این ماده آلی را برای ذرت نشان خواهد داد. که عبارتند از:

  • افزایش قدرت جوانه زنی بذر پس از کاشت که با در اختیار قرار دادن مواد غذایی برای بذر به خوبی اینکار صورت می گیرد.
  • افزایش ریشه زایی و حجیم نمودن ریشه گیاه که در دریافت بیشتر مواد غذایی و عملکرد گیاه در طول فرایند رشد بسیار حائز اهمیت است.
  • برخی از عناصر به صورت مستقیم قابلیت جذب را ندارند و هیومیک می تواند آنها را جذب نمایید و در اختیار ریشه قرار دهد.
  • افرایش مقاومت گیاه و بذر در برابر آفات و تنش های کم آبی
  • افزایش اثر کلاته کردن عناصری مانند آهن،روی،مس،منگنز که باعث جذب بهتر آنها توسط ریشه خواهد شد.
  • بالا بردن افزایش توان ذخیره سازی رطوبت در خاک زیرا مواد آلی می توانند ۵ بیشتر آب را جذب نمایند.
  • پوک و نرم نمودن خاک برای تنفس و جذب بیشتر اکسیژن،مواد غذایی و آب رسانی بهتر

کار اصلی هیومیک در مورد عناصر انتقال یون می باشد که عناصر غذایی برای جذب باید به صورت پیوند های یونی باشند.این باعث بهبود نفوذ پذیری بهتر سلولی خواهد شد یونها با افزایش انعطاف پذیری دیواره سلولی در نهایت منجر به رشد و تقسیم سلولی خواهد شد.

 

طریقه مصرف هیومیک برای ذرت:

تاثیرات هیومیک اسید برای ذرت به گونه ای است که شما در طول فرایند رشد می توانید از آن استفاده نمایید.اما به دلیل کاهش هزینه ها و مدیریت بهتر مصرف ۲ الی ۳ بار در طول فرایند رشد کفایت خواهد کرد.یکی از بهترین زمانها در (ابتدای کاشت) می باشد که به همراه اولین آبیاری باید مصرف شود.حتی شما می توانید قبل از کاشت در زمان آماده سازی خاک درون خاک استفاده نمایید و یا بذرها را به روش بذر مال به هیومیک آغشته نمایید و سپس کاشته شوند.میزان آن برای هر هکتار بین ۱۵ الی ۲۰ لیتر می باشد.به غیر از زمان ابتدای کاشت قبل از گل دهی نیز یکبار مصرف شود.

 

آیا می دانید که:

اسید هیومیک با اصلاح خاک و بهبود فعالیت میکروارگانیسم ها و کود های زیستی و باکتر های مفید خاک باعث حاصل خیزی و عمل آوری بهتر عناصر غذایی خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

قیمت کود آلی کامل بایوجمی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما