8 تاثیر کود گوگرد آلی برای ملون

۸ تاثیر کود گوگرد آلی برای ملون

گوگرد آلی برای ملون به دلیل داشتن عناصر اصلی چهارگانه مانند نیتروژن،فسفر،پتاسیم و گوگرد یک کود پر مصرف برای ملون تلقی می شود.این کود علاوه بر داشتن خواص غذایی بالا به عنوان یک اصلاح کننده خاک و یک عامل دفع کننده طبیعی در برابر آفات و  کنترل بیماری های قارچی محسوب می شود.شاید به جرات می توان گفت که کود گوگرد آلی را حتما باید در کنار کودهای دیگر برای این محصول استفاده نمود.زیرا به نوعی عملکرد گیاه و عناصر غذایی در خاک به این عنصر بسیار وابسته می باشد.

هر نوع گوگردی مناسب برای کشاورزی نمی باشد.زیرا برخی از گوگردهای صنعتی هستند و به دلیل ارزان بودن مورد مصرف قرار گرفته اند.

 

مزایایی گوگرد آلی برای ملون:

8 تاثیر کود گوگرد آلی برای ملون

این کود گوگردی دارای گوگرد آلی ۲۰% و ماده آلی(نیتروژن ۱۵ % و کربن ۶%)می باشد.جذب سریع بدون هیچ ماده و یا عناصر خاصی و حلالیت ۱۰۰% درون آب و تاثیرات آنی جرو شاخص های این کود نسبت به کود های مشابه خود می باشد.این کود گوگردی کاملا فرآوری شده و فرم گوگرد آن به صورت سولفورSO4 می باشد و همچنین تحرک خوبی داخل خاک دارد.اولین تاثیر گوگرد پس از مصرف در گیاه این است که باعث تحریک آنزیم های تولید پروتئین در گیاه خواهد کرد که این یعنی عملکرد بهتر و تقویت گیاه می باشد.برخی از مزایایی گوگرد آلی برای ملون عبارتند از:

  •  افزایش باردهی و کیفیت محصول
  • افزایش تقویت گیاه و عملکرد بهتر در سوخت و ساز و عملکرد فتو سنتز گیاه
  • دفع آفات و حشرات مانند شته ها و کنه ها و مگس جالیز و بیماری های قارچی سیاهک و سفیدک و لکه قهوه ای
  • افزایش تقویت گیاه در برابر آفات به دلیل تولید هورمون های مقاومتی
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی مانند کم آلی و یا سرما
  • افزایش کیفیت محصول و افزایش تناز به دلیل کمک بهبود در جذب عناصر غذایی
  • کاهش شوری و ph خاک که منجر به جذب بهتر عناصر غذایی مانند کلسیم،فسفر،آهن،روی،منگنز،منیزیم  می گردد.
  • ماندگاری بیشتر پس از برداشت محصول
  • افزایش حاصل خیزی خاک و افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک که منجر به حاصل خیز خاک می شود( مهمترین کار خاک اکسید کردن و یا سولفات کردن عناصر غذایی می باشد که این کار توسط میکرو ارگانیسم انجام می شود.هر چقدر این باکتر های مفید بیشتر باشند جذب عناصر غذایی بهتر انجام میشه)

برای دفع آفات ملون حتما باید قبل از ورود آفات و حشرات به جالیز یک مرتبه آن را محلول پاشی نمایید.این روش یک راه پیش گیری می باشد نکنه جالب اینکه گوگرد بر خلاف سم به حشرات مفید مانند کفش دوزک های قرمز و بال توری ها و حشرات مفید آسیبی نمی زنداین حشرات دستیار کشاورز لقب دارند که ار آفات و حشرات تغذیه می کنند.

طریقه مصرف گوگرد آلی:

برای افزایش عملکرد گوگرد برای ملون باید حتما به صورت آبیاری مصرف شود زیرا این تاثیرات در خاک انجام میشود. و روش محلول پاشی فقط برای آفات می باشد.هر چند این محلول از طریق برگ و ساقه نیز جذب می شوند اما بیشترین جذب از طریق ریشه خواهد بود.پس به ازای هر هکتار ۲۰ لیتر مصرف نمایید و تعداد دفعات آن در زمان ۵ برگی و قبل از گل دهی و ۲۰ روز قبل از برداشت می باشد.برای محلول پاشی به نسبت ۵ در ۱۰۰۰ با آب ترکیب نمایید.

فواصل بین محلول پاش ها باید از ۲۱ روز بیشتر باشد.این محلول هیج گونه خطر سوزش در گیاه و برگ ندارد.از طرفی آلودگی برای خاک ایجاد نمی کند.

برای خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اصل و کود دامی بایوجمی از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

آلی می دانید که:

که مصرف کود های حیوانی را باید با توجه به شرایط خاک و نوع محصول و نیاز خاک مصرف کرد در غیر این صورت باعث خسارت و با عدم نتیجه خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

گوگرد مایع سوسپانسیون چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما