8 مزیت کاربردی گوگرد آلی برای سیر

۸ مزیت کاربردی گوگرد آلی برای سیر

گوگرد آلی برای سیر به دلیل تاثیرات چند گانه بسیار مصرف آن در بین کشاورزان بسیار رواج دارد.این محصول که یک کود گوگردی محسوب می شود هم در افزایش باردهی و هم در اصلاح و حاصل خیزی خاک و هم در دفع آفات به شما کمک خواهد کرد.ویژگی متمایز این گوگرد به نسبت گوگردهای دیگر این است که این گوگرد به دلیل ترکیبات خاص خود دارای ارزش غذایی بالاتری می باشد و این باعث شده که عملکرد و تاثیر گذاری بسیار متفاوتی در مقایسه با گوگردهای دیگر داشته باشد.گوگرد آلی و نیتروژن و پتاسیم و فسفر و کربن عناصر اصلی این گوگرد آلی می باشند

مزایایی گوگرد آلی برای سیر:

8 مزیت کاربردی گوگرد آلی برای سیر

همانطور که از نام این گوگرد مشخص است به غیر از گوگرد ماده آلی که ترکیبی از نیتروژن آلی و کربن آلی است را نیز به همراه دارد.میزان درصد گوگرد آلی ۲۰% می باشد.به غیر از این مواد عناصر پر مصرف غذایی مانند پتاسیم،فسفر را نیز در این ترکیب خواهیم داشت و در آخر نیز ریز مغذی های مانند آهن،روی،منگنز و منیزیم را به این لیست اضافه کنید.از ویژگی های ساختاری آن می توان قدرت جذب بالا و بدون هیچ ماده کمکی دیگری مانند(قارچ تیوباسیلیوس یا بنتونیت) و نیز حلالیت ۱۰۰% در داخل آب بدون وسیله ای خاصی مانند همزن و همچنین تاثیرات آنی می باشد.حال برخی از مزیت های گوگرد آلی برای سیر را بیان می کنیم که دلیل استفاده آن را بهتر بدانید.

  • افزایش میزان برداشت محصول و درشت شدن سیر
  • افزایش کیفیت بالایی سیر از نظر مزه و بو
  • به دلیل نیتروژن آلی باعث افزایش رشد گیاه و برگ آن می شود که این در عملکرد و سوخت ساز گیاه بسیار موثر خواهد بود.
  • افزایش مقاومت محصول در برابر تنش های کم آبی و یا سرمایی شدید
  • با مصرف گوگرد تولید پروتئین در گیاه بیشتر می شود.که هم باعث افزایش و بهبود عملکرد گیاه خواهد شد و هم باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری ها و آفات می گردد.
  • به دلیل ماده آلی میکرو ارگانیسم خاک تقویت خواهد شد.میکرو ارگانیسم همان اصلی ترین ماده خاک می باشد که عناصر غذایی و کودها را تجزیه و اکسید می کند.
  • افزایش ماندگاری سیر در انبار
  • دفع برخی از آفات خاکزی و هوازی سیر و کنترل بیماری های قارچی بدون ایجاد آلودگی در خاک و محصول بر خلاف سموم کشاورزی
  • افزایش قابلیت جذب بهتر فسفر و پتاسیم
  • به دلیل آنکه اکثر خاک های ما دارای آهک بالا و شوری می باشد باعث شده که عناصر غذایی به خوبی جذب نمی شود.گوگرد با کاهش ph و شوری خاک جذب عناصر فلزی مانند آهن،منگنز، روی و….. را بهبود می بخشد.

محلول پاشی گوگرد مایع برای دفع آفات باید به صورت یک اقدام پیشگیرانه تلقی شود و قبل از درگیر شدن مزرعه به آفات حتما یک بار محلول پاشی انجام شود.فاصله زمانی محلول پاشی باید حداقل ۲۱ روز باشد.

 

طریقه مصرف گوگرد آلی:

بهترین روش استفاده گوگرد آلی برای سیر تزریق به همراه آب آبیاری می باشد که تاثیرات بر روی خاک و گیاه را یکجا داشته باشد.برای این منظور باید به ازای هر هکتار ۲۰ لیتر استفاده شود.اگر شما قصد دارید که محلول پاشی انجام دهید به ازای هر ۱۰۰۰ لیتر آب میزان ۵ لیتر گوگرد مصرف نمایید.زمان استفاده آن برای سیر از در طول فرایند رشد می باشد.یعنی در اوایل بهار تا ۲۰ روز قبل از برداشت نیاز می باشد که شما گوگرد مایع را طی ۳ مرحله استفاده نمایید.

برای خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اصل و کود دامی بایوجمی از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

 

آیا می دانید که:

یکی از موثر ترین کودهای که برای کاشت سیر مورد استفاده قرار می گیرد کود هیومک اسید می باشد.که باعث افزایش حجم ریشه و یک محرک جوانه زنی بهتر بذرها می باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

گوگرد مایع سوسپانسیون چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما